FAQJA KRYESORE
   
RRETH ALKETES
   
KOPERTINA
   
GALERI
   
VIDEO
   
MUZIKE
   
SHTYPI
   
BUSINESS
   
KONTAKT
 
  
SONDAZH
Pershtypjet tuaja rreth faqes ...
Shumė Mirė
Mirė
Shkėlqyeshėm
Dobėt
Kėnaqshėm
 
TE REJAT
24/07/2013
Princesha Kate del nga Klinika e veshur me Jehnny Packham
Princesha Kate del nga Klinika e veshur ...  vazhdon...
24/07/2013
Informacion
Adresa e CLASS...  vazhdon...
08/06/2013
Vera Wang dhe Jenny Pukham zgjedhin Alketa Vejsiun
Show girl-i sjell ne Tirane stilisten e ...  vazhdon...
21/12/2012
Ju uroj te gjitheve gezuar festat dhe sa mire qe kapercyem sot ankthin dhe dyshimet mbi 21 Dhjetorin
Ju uroj te gjitheve gezuar festat dhe sa...  vazhdon...
Arkiva e tė rejave
 Share

Class by Alketa Vejsiu
Foto nga projekti me i ri i Alketa Vejsiut

Alketa Galeri
Kliko per te shfaqur foto galerine

X-factor
Foto e tė gjitha puntatave

Dy fjalė nga Alketa....
KOHA

Na duhet kohe per endrrat tona,
Kohe per te menduar per veten,
Kohe per te gjetur qetesine e shpirtit,
Kohe per te arritur te pafundmen...
Te gjitheve na ka rastisur te kthejme  oren e reres permbys per te intervalizuar nje hark te caktuar kohor.Sekondat kalojne si tren shpejtesie perpara syve tane e  therrmijat e reres rreshkasin per te bere te dukshme, ate qe nuk duket; kohen e jetes sone.
Keshtu perseriten ciklet e jetes cdo dite qe nis...
Asnjehere nuk i kam kuptuar njerzit qe shperdorojne kohen dhe rrijne e shohin oren e reres permbys, pa bere asgje ne kotesine e hicit...

Une respektoj njerezit qe duan punen sepse puna eshte dashuri per veten, per jeten.
ENDRRAT

Ne jeten time, qysh shume heret , kur isha nje femije i parritur, kam besuar se rritja e vertete e njeriut vjen duke zhvilluar veten ne kohe e duke besuar ne fuqine e endrrave...

Cfare ndodhi me ate femije enderrimtar nder vite?

Ai femije eshte gjithmone aty ne “mua”. Madje nuk do te doja ti humbisja asgje nga ciltersia dhe trillet enderrimtare  asaj  vajze te vogel me biciklete qe rendte shpejt sepse donte dhe enderronte te bente “gjera”.Ciklet e lumturise , qe nisin dhe perfundojne brenda harqesh te rrembyeshme te kohes, zgjasin pak...por  kane shenuar jeten time.Ne kete rrugetim eksperiencash njerezore kam takuar nga ata qe me kane dashur, e ata qe me kane dashur me pak.

 Eshte e veshtire qe jeten ta kthesh ne nje site ku rrjedh vetem mjell i lemuar dhe lehtesisht dallohen krundet...sfida ka qene te bashkejetosh me gjithekend e gjithcka, pa cenuar aspak miresine qe jeton brenda njeriut......( lexo me teper )

 BULETINĖ
E-mail
REGJISTRO  >>      
SHFAQJA PARAPRAKE E GALERISE
                                                       
Subscribe to me on YouTube
View Alketa Vejsiu profile on LinkedIn